Meri-Lapin urheilutapahtumat (Päivitetty 10.11. klo 18.42)

Futsal-liiga 2019-2020

FC Kemin ottelut:

Su 29.9. PP-70 ­– FC Kemi 3-4 vm. (ja 3-3, 3-3 (2-3). FC Kemin maalit Enderson Suarez 4.
La 5.10. GFT – FC Kemi 3-1 (1-0). FC Kemin maali Vesa Lilja.
La 12.10. Ilves FS – FC Kemi 2-7 (1-3). FC Kemin maalit Ilves (oma maali), Keijo Huusko, Enderson Suarez 3, Vesa Lilja, Anttoni Räävi.
Ke 16.10. ToPV - FC Kemi 6-4 (2-1). FC Kemin maalit: Boris Zizmar, Vesa Lilja, Tuukka Pikkarainen 2.
La 2.11. FC Kemi – SoVo 8-3 (1-1). FC Kemin maalit: Enderson Suarez 3, Keijo Huusko 2, Ricardo Arcos, Vesa Lilja ja Konsta Jussila.
Ke 6.11. JoSePa – FC Kemi 3-6 (1-4) FC Kemin maalit: Vesa Lilja, Enderson Suarez 3, Tuukka Pikkarainen, Boris Cizmar.
Su 10.11. FC Kemi – Riemu 7-2 (3-0). FC Kemin maalit: Tuukka Pikkarainen, Keijo Huusko 2, Vesa Lilja, Boris Cizmar, Enderson Suarez 2.


Su 17.11. FC Kemi – Mad Max. Tervahalli, Kemi klo 17.
La 23.11. klo 13:30. KaDy – FC Kemi.
La 7.12. klo 15:00. Akaa Futsal – FC Kemi.
La 14.12. klo 17:00. FC Kemi – Sievi FS . Tervahalli, Kemi.
La 21.12. klo 18:00. FC Kemi –PP-70. Tervahalli, Kemi.
La 4.1. klo 18:00. FC Kemi – GFT. Tervahalli, Kemi.
Su 5.1. klo 16:00. FC Kemi – Ilves FS. Tervahalli, Kemi.
Su 12.1. klo 14:00. FC Kemi –JoSePa. Tervahalli, Kemi.
To 16.1. klo 19:00. FC Kemi – ToPV. Tervahalli, Kemi.
Su 26.1. klo 16:00. SoVo –FC Kemi.
Su 9.2. klo 13:30. Riemu – FC Kemi.
La 22.2. klo 15:00. Mad Max – FC Kemi.
La 29.2. klo 16:00. FC Kemi – KaDy. Tervahalli, Kemi.
Su 1.3. klo 18:00. FC Kemi –Akaa Futsal. Tervahalli, Kemi.
La 14.3. klo 16:00. Sievi FS – FC Kemi.

ToPV:n ottelut


Su 29.9. GFT – ToPV 1-2 (1-1). ToPV:n maalit Henrique Italo, Juho-Teppo Berg.
La 5.10. Ilves FS – ToPV 1-4 (1-2). ToPV:n maalit Henrique Italo 3, Aleksi Kylmälä.
Ke 16.10. ToPV – FC Kemi. 6-4 (2-1). ToPV:n maalit Italo Henrique 2, Aleksi Kylmälä2, Iiro Vanha, Jarmo Junno.
Su 3.11. ToPV – Sievi FS 12-1 (4-0). ToPV:n maalit Aato Asikainen 2, Iiro Vanha, Henrique Italo 5, Jarmo Junno 2, Henri Alamikkotervo, Aleksi Isomäki.

La 16.11. klo 17:00. ToPV –Mad Max. Putaan liikuntahalli, Tornio.
Su 17.11. klo 16:00. ToPV – KaDy. Putaan liikuntahalli, Tornio.
La 23.11. klo 16:00. Akaa Futsal – ToPV.
Su 24.11. klo 13:00. PP-70 – ToPV.
Su 8.12. klo 16:00. ToPV – SoVo. Putaan liikuntahalli, Tornio.
La 14.12. klo 16:00. JoSePa – ToPV.  
Su 15.12. klo 13:30. Riemu – ToPV.
La 4.1. klo 16:00. ToPV - Ilves FS. Putaan liikuntahalli, Tornio.
Su 5.1. klo 14:00. ToPV – GFT. Putaan liikuntahalli, Tornio.
Su 12.1. klo 16:00. SoVo – ToPV.
La 25.1. klo 16:00. ToPV – PP-70. Putaan liikuntahalli, Tornio.
La 8.2. klo 16:00. Sievi FS – ToPV.
La 22.2. klo 16:30. KaDy –ToPV.
Su 23.2. klo 15:00. Mad Max –ToPV.
La 29.2. klo 17:00. ToPV – Akaa Futsal. Putaan liikuntahalli, Tornio.
Su 1.3. klo 16:00. ToPV – Riemu. Putaan liikuntahalli, Tornio.
La 14.3. klo 16:00. ToPV –JoSePa. Putaan liikuntahalli, Tornio.

Sarjataulukko 10.11.2019

Akaa Futsal   7    7    0    0    0   45-15  21
KaDy           6    5    0    0    1   32-14  15
FC Kemi      7    4    1    0    2  37-22  14
ToPV          4    4    0    0    0  24-7   12
GFT            6    4    0     0    2   25-14  12
Mad Max     6    2    1    0     3   28-34   8
PP-70          6    2    0    1     3  22-23   7
JoSePa        6    2    0    1    3    24-26  7 
--------------------------------------------------------
Riemu         7    2    0    0    5   16-42   6
SoVo           6    1    1    0    4    34-39  5
--------------------------------------------------------
Sievi FS       6    1    0    0    5    12-33   3
Ilves FS        7    0    0    1    6    11-41  1

Seuraavat ottelut: 16.11. Riemu - SoVo, Sievi FS - GFT, JoSePa - Ilves FS, PP-70 - Akaa Futsal, ToPV - Mad Max. 17.11. ToPV - KaDy, FC Kemi - Mad Max. 23.11. KaDy - FC Kemi, Mad Max - PP-70, GFT - Riemu, Ilves FS - Sievi FS, SoVo - JoSePa, Akaa Futsal - ToPV. 24.11. PP-70 - ToPV, KaDy - Sievi FS.

FC Kemin maalintekijät:

Enderson Suarez 14
Vesa Lilja 6
Keijo Huusko 5
Tuukka Pikkarainen 4
Boris Zizmar 3
Anttoni Räävi 1
Ricardo Arcos 1
Konsta Jussila 1
Vastustajan oma maali 1

ToPV:n maalintekijät:

Henrique Italo 11
Aleksi Kylmälä 3
Aatu Asikainen 2
Iiro Vanha 2
Jarmo Junno 2
Juho-Teppo Berg 1
Henri Alamikkotervo 1
Aleksi Isomäki 1

Futsal-liigan pistepörssi 10.11.2019

1. Enderson Suarez  FC Kemi    14+  4= 18
2. Dusan Milojevic  Akaa   10+  6= 16
3. Gezim Voca       SoVo        9+  5= 14
4. Vesa Lilja       FC Kemi     6+  7= 13
5. Jovan Stankovic  Akaa    4+  9= 13
6. Italo Henrique M ToPV       11+  1= 12
7. Valdrin Rashica  SoVo        6+  5= 11
8. Tuukka Pikkarainen FC Kemi     4+  7= 11
9. Mika Jussila     Mad Max     3+  8= 11
10. Vili-Atte Mäkine PP-70       6+  4= 10
11. Teemu Lukkari    KaDy        6+  4= 10
12. Sergei Korsunov  KaDy        4+  6= 10
13. Iiro Vanha       ToPV        2+  8= 10
14. Yasar Elbeller   Mad Max     8+  1=  9
15. Mikko Ala-Hakuni PP-70       7+  2=  9
16. Juhana Jyrkiäine Akaa   7+  2=  9
17. Newton de Souza  KaDy        5+  4=  9
18. Mikko Kytölä     KaDy        4+  5=  9
19. Mikko Matinaro   Mad Max     4+  5=  9

Naisten futsal-liiga

FTK:n (Futsal Kemi-Tornio) ottelut


La 12.10. Ilves FS - FTK 1-5 (0-1). FTK:n maalintekijät Anna Keränen, Jenni Suhonen, Tuuli Alamikkotervo, Iida Mäki-Iso, Senja Keisu.
La 26.10. FTK - GFT 2-3 (0-0). FTK:n maalintekijät Sanna Rautio, Tuuli Alamikkotervo.
La 2.11. FTK - VanPa 4-5 (1-3). FTK:n maalit: Anna Keränen, Sanna Rautio, IIda Mäki-Iso, Greta Moilanen.
La 9.11. MuSaFutsal - FTK 3-2 (0-1, 2-2). FTK:n maalit Maria Ollila, Anna Keränen.

La 16.11. FTK - KaDy, Putaan palloiluhalli klo 13.
La 23.11. ACE - FTK.
La 30.11. FTK - FC Sport J, Putaan palloiluhalli klo 15.
La 7.12. FC Opa - FTK.
La 14.12. FTK - Ylöjärven Ilves, Putaan palloiluhalli klo 15.

6.1.2020. Ylöjärven Ilves - FTK.
18.1. FTK - Ilves FS, Putaan palloiluhalli klo 15.
25.1. GFT - FTK.
1.2. Team VanPa - FTK.
6.2. FTK - MuSaFutsal, Putaan palloiluhalli klo 15.
22.2. KaDy - FTK.
29.2. FTK - ACE, Putaan palloiluhalli klo 17.
7.3. FC Sport J - FTK.
14.3. FTK - FC OPA, Putaan palloiluhalli klo 13.

Sarjatilanne 9.11.2019

GFT              4  3  0  0  1  18-10   9  
Ilves FS          4  3  0  0  1  14-8    9
FC Sport J     4  2  1  0  1  15-9    8   
MuSa            4  2  1  0  1  15-12  8 
YIlves           3  1  1  0  1  13-10  5
FTK             4  1  0  1  2  13-12  4     
ACE              2  1  0  1  1  6-5 4
---------------------------------------------
KaDy           4  1  0  1  2   9-15   4 
---------------------------------------------
Team Vanpa   4  1  0  0  3  11-22   3  
FC OPA         3  0  0  0  3   7-18   0 

 
Seuraavat ottelut: 10.11. YIlves - ACE. 16.11. FTK - KaDy, Ilves FS - ACE, YIlves -FC Sport J. 17.11. MuSaFutsal - Team VanPa.

FTK:n maalintekijät:

Anna Keränen 3
Tuuli Alamikkotervo 2
Iida Mäki-Iso 2
Sanna Rautio 2
Jenni Suhonen 1
Senja Keisu 1
Greta Moilanen 1
Maria Ollila 1

NAISTEN FUTSAL-LIIGAN PISTEPÖRSSI 9.11.

                                                         
1. Pipsa Lahtinen   FC Sport    6+  1=  7
2. Siiri Perälä     GFT         4+  3=  7
3. Daniela Tjeder   GFT         3+  4=  7
4. Tiia Juntikka    Ilves FS    2+  5=  7
5. Johanna Vasara   GFT         6+  0=  6
6. Emmi Rauhala     YIlves   4+  2=  6
7. Henni Parkkinen  KaDy        4+  2=  6
8. Jasmine Stubbe   Team Vanpa   4+  1=  5
9. Alina Virtala    MuSaFutsal   4+  1=  5
10. Anna Keränen     FTK   3+  2=  5
11. Netta Hannula    MuSaFutsal   1+  4=  5
12. Anni-Elina Luoto MuSaFutsal   3+  1=  4
13. Henni-Marika Mal GFT         2+  2=  4
14. Sandra Lind      FC Sport    2+  2=  4
15. Sanna Rautio     FTK          2+  2=  4
16. Anette Stubbe    Team VanPa   2+  2=  4
17. Mia Laakso       FC OPA      3+  0=  3
18. Jenna Oksanen    MuSaFutsal   3+  0=  3